Czemu warto uczyć się języka czeskiego?

Znajomość języka czeskiego, potwierdza przysłowie “Człowiek żyje tyle razy, ile zna języków”. Kto się z tym nie zgodzi? Należy przyznać, że zapisując się na kurs języka czeskiego, otworzysz sobie wiele możliwości i zainwestujesz w siebie. A warto, zawsze warto! W Centrum Kultury Słowiańskiej, kursy języka czeskiego stają się coraz bardziej popularną opcją. Niektórzy uważają, że jest to w praktyce mało przydatny język. Nic bardziej mylnego – dzięki znajomości nowych języków dajesz sobie możliwość na lepszą komunikację zagranicą, poszerzasz horyzonty zawodowe oraz towarzyskie. 

W naszej szkole językowej rozpoczniesz naukę od zajęć w grupie początkującej, następnie po odpowiednim czasie przejdziesz do grupy średnio zaawansowanej, w końcowej fazie nauki zostaje grupa zaawansowana. Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z językiem czeskim, warto wiedzieć, że aby zacząć płynnie porozumiewać się po czesku wcale nie potrzebujesz dużo czasu. Najważniejsza jest chęć, regularność nauki, odpowiednia metodyka oraz doświadczony lektor! 

Gramatyka języka czeskiego jest bardzo podobna do języka polskiego. Słownictwo, które często nas bawi, łatwo jest opanować ze względu na podobieństwo do języka polskiego. 

W związku z powyższym język czeski jest bardzo atrakcyjny, ponieważ nauka może się okazać przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Dodatkowo, poznając jeden język słowiański, budujesz fundament do nauki kolejnych!

Oczywiście, jak zawsze, kiedy chcemy opanować nową umiejętność, liczy się praca samodzielna i powtarzanie przerobionego materiału. Wiele słów może nas zaskoczyć, ponieważ ma zupełnie inne znaczenie niż się tego spodziewamy. Z drugiej strony wielu słów można tłumaczyć intuicyjnie, bo najważniejszy jest kontekst, który sugeruje nam znaczenie wypowiedzi. Metodyka, którą stosujemy podczas kursu języka czeskiego, skupia się na poczuciu, zrozumieniu języka, tak by został utrwalony na lata! W związku z tym, że język czeski jest językiem słowiańskim, można się domyśleć że jest znacznie łatwiejszy niż języki germańskie.