Czemu warto uczyć się języka ukraińskiego?

Język ukraiński, tak jak język polski, wywodzi się z rodziny języków słowiańskich. W związku z powyższym, nauka języka ukraińskiego to czysta przyjemność – wystarczy odpowiedni lektor i motywacja 🙂 Ten kto, zapisze się na kurs języka ukraińskiego, nie pożałuje! To idealny sposób by poznać nowy język i kulturę. Dzięki tej wiedzy łatwiej się porozumiesz z naszymi sąsiadami. 

Warto też pamiętać, że znajomość języka niszowego otwiera wiele możliwości.  Polska i Ukraina graniczą ze sobą, a mimo wszystko mało ludzi w naszym kraju biegle włada ukraińskim. Nasz kurs języka ukraińskiego sprawi, że wyróżnisz się w tłumie. Znajomość  języków, taki jak język angielski, język rosyjski jest bardzo promowana, często wymagana w poszczególnych kręgach, ale jeśli dodasz do tego umiejętność komunikacji po ukraińsku, to na pewno zostaniesz zauważony. Taki wpis w CV przydaje się szczególnie podczas międzynarodowych procesów rekrutacyjnych. Jeśli chcesz podnieść swoją wartość na rynku pracy to zainwestuj w siebie – na pewno warto!

Kilka słów o symbolice flagi, która jest ważna by zrozumieć kulturę danego kraju. Ukraina jest bardzo kolorowa – często występuje tu niebieski i żółty, które są na ukraińskiej fladze. Niebieski kolor u góry, symbolizujący niebo, pokój i na dole żółty, symbolizujący złote pole, urodzajność i dobrobyt ziemi. Jeśli ciekawi Cię kultura i zwyczaje, warto zapisać się na kurs języka ukraińskiego. Nasza kadra lektorska opracowała program, który rozwija wiedzę dotyczącą lingwistyki, gramatyki, kultury. Na zajęciach poznasz ciekawą literaturę i muzykę. Rozpoczynając kurs, zyskujesz doskonały wstęp do nauki kolejnych języków słowiańskich. 

Język ukraiński nie jest trudny – nauka może być przyjemna 🙂 Dodatkowo, jeśli już kiedyś ktoś miał styczność z językiem rosyjskim, to już ma doskonały fundament, gdyż podobieństwa leksykalne i gramatyczne sprawiają, że nauka ukraińskiego nie stanowi dla nas problemu. 

Na pierwszych lekcjach poznajemy cyrylicę i tu też warto podkreślić, że nauka tego alfabetu dotyczy również, języka rosyjskiego, serbskiego.  Ucząc się języka obcego masz niesamowitą okazję, by rozwinąć swoje kompetencje na wielu płaszczyznach 

Na kursie języka ukraińskiego usuwamy wszelkie bariery językowe. Stawiamy na swobodną komunikację z innymi kursantami. W związku z atakiem Rosji na Ukrainę pojawiła się w naszym kraju ogromna liczba osób szukających schronienia przed wojną. Przed nami ogromne wyzwanie – śpieszyć z pomocą potrzebującym – mając na uwadzę sytuacje na świecie warto zaznajomić się z językiem ukraińskim.