Czy warto uczyć się języka białoruskiego?

Czy w obecnych czasach jest sens uczyć się języka białoruskiego? Czy jest to język, który ma aktualne zastosowanie na Białorusi i poza jej granicami? A może to relikt przeszłości? Nic bardziej mylnego, nauka języka białoruskiego to rozwój, który stawia na poznanie niszowego języka. Na kursie języka białoruskiego poznasz podstawy językowe i dodatkowo możliwość rozwoju oraz nauki kolejnych języków słowiańskich. Centrum Kultury Słowiańskiej to nie jest zwykła szkoła językowa, która stawia na wyłączoną naukę gramatyki i leksyki. Indywidualne podejście do kursanta, pozwoli na naukę języka i poszerzanie wiedzy ogólnej na temat danego kraju i jego języka.

Ciekawostką jest, że według powszechnego spisu przeprowadzonego na Białorusi, ponad dwukrotnie więcej osób, praktykuję używanie języka rosyjskiego niż białoruskiego. Takie dane budzą kontrowersyjne myśli, jednak my nie tracimy motywacji do nauki! 🙂 Zawsze warto zainwestować w siebie i swój rozwój.

Kurs języka białoruskiego to mentalna podróż po Białorusi – każdy uczestnik pozna kulturę, muzykę, najważniejsze potrawy a nawet przepisy, by móc zastosować swoja wiedzę w praktyce. Nie bez powodu język białoruski przetrwał stulecia, a teraz zagraża mu rusyfikacja.

Ważna jest nasza edukacja i fakt, że ludzie na Białorusi mają świadomość, że język białoruski jest tym, co odróżnia ludność białoruską od rosyjskiej.

Pamiętajmy, że język nie zanika, ludzie nadal potrafią się nim porozumiewać. Należy to pielęgnować i utrwalać przyzwyczajenia.