Bardzo często dostajemy pytanie- czy/dlaczego warto się uczyć kolejnego języka słowiańskiego? Oczywiście, że warto! Nasi kursanci są żywym dowodem, że nauka kolejnego języka otwiera wiele drzwi.
Poniżej znajdziesz trzy najczęstsze powody dla których nasi kursanci zapisują się na zajęcia języków słowiańskich.
1. POWÓD (turystyczny)
Często do nas trafiają kursanci, których zachwyciła kultura, kuchnia, widoki w innych krajach słowiańskich i jest to główna podstawa do tego, żeby się zapisać na zajęcia. Najczęściej to kraje turystyczne takie jak Chorwacja czy Bułgaria. Pewnie można się dogadać i po angielsku, ale miejscowi bardzo cenią jak ktoś pokazuje zainteresowanie ich krajem i ma opanowane podstawowe zwroty w danym języku. I od razu jakoś łatwiej znaleźć nocleg albo poprosić o wolny stolik w restauracji.
2. POWÓD (praca)
Stanowiska wymagające znajomość języków niszowych takich jak serbski czy na przykład słoweński, czasem są lepiej płatne niż w przypadku bardziej popularnych języków, co oczywiście wiąże się z tym, że na rynku jest mniej takich osób i łatwiej ubiegać się o taką pracę. Kursanci pracujący w różnych branżach często się do nas zgłaszają na kursy indywidualne, gdzie uczą się biznesowego albo specjalistycznego słownictwa, którego nie są wstanie nauczyć się samodzielnie.
3. POWÓD ( ciekawość ludzka)
Mamy grupę kursantów, która lubi się uczyć i dba o samorozwój właśnie pod względem nauki nowych języków. Praca z takimi kursantami należy do naszych ulubionych, bo wywodzi się z ogromnej wewnętrznej motywacji i chęci nauki. Dodatkowo, często to są uzdolnione językowo osoby, którym nauka nowych języków przychodzi z łatwością. Jeszcze tutaj pada często argument, że jeśli już zna ktoś jeden język słowiański, to łatwiej będzie nauczyć się każdego kolejnego.
A co zmotywowało Ciebie do nauki obcego języka? Podziel się z nami w komentarzu.