7 sposobów na efektywną naukę języka słowackiego.

Czytaj wiadomości w języku słowackim.

Czytanie aktualnych treści, uczy nas słownictwa, fraz, które przydadzą się podczas codziennych rozmów. W ten sposób, nauka języka słowackiego jest naturalna i niewymuszona. Dodatkowo, zyskujemy wiedzę na temat aktualnych wydarzeń na świecie – nie jest to nudne wkuwanie słów, a łączenie nauki języka obcego i wiedzy powszechnej. 

Skorzystaj z kursów internetowych.

Zapisanie się na kurs języka słowackiego gwarantuje Ci najlepsze wyniki w nauce. W Centrum Kultury Słowiańskiej jest doświadczona kadra lektorów, którzy poprzez systematyczne lekcje zapewnią spełnienie wszelkich ambicji językowych. Zaczynając kurs na poziomie początkującym, możesz przejść do grupy średnio zaawansowanej, a następnie zaawansowanej. 

Przygotuj własny słowniczek.

Słowniczek to idealna forma pomocy naukowej podczas nauki języków obcych. Przygotowanie jest bardzo proste, gdyż polega na wpisywaniu do jednego zeszytu, słów oraz fraz, które są według Ciebie warte zapamiętania. Dzięki tej formie, zyskasz jedyny w swoim rodzaju, autorski słowniczek języka słowackiego. Ponadto taki sposób nauki, utrwala słownictwo i ułatwia powracanie do tematyki, którą chcesz sobie odświeżyć na nowo. 

Wyrabiaj nowe nawyki

Wyrabiając sobie nowe nawyki, możesz przemycić język słowacki do życia codziennego. Nie ma nic milszego niż niewymuszona nauka poprzez praktyczne użycie języka słowackiego. Naprawdę każdy moment jest dobry, by uczyć się języka! Zmieniając język w telefonie, słuchając radia, podcastów, audiobooków w języku słowackim przyspieszysz swoje efekty w nauce.

Ucz się w drodze.

Każdy moment jest dobry, by uczyć się języka! W drodze do pracy, czy szkoły możesz uczyć się z zainstalowanej w smartfonie aplikacji, fiszek, albo czytając interesującą książkę fabularną w języku obcym – także w postaci e-booka.

Skojarzenia.

Skojarzenia to jeden z najbardziej interesujących i najlepszych sposobów na zapamiętywanie słów i wyrażeń. Możesz dać upust swojej kreatywności i tworzyć rysunki dla wszystkich fraz języka słowackiego, które trudniej Ci zapamiętać.

Ucz się jednej frazy dziennie

Tylko jedna fraza dziennie, a z czasem efekty będą zaskakujące. Każdy znajdzie 10 minut na to by zapamiętać konkretny zwrot lub wyrażenie. 

Share